7 عامل موثر برای افزایش انرژی

 

7 عامل موثر برای افزایش انرژی

 

1-بخوابید.

بهترین زمان خوابیدن از نظر پزشکان و روانشناسان بین 11 تا 2 شب می باشد. خوابیدن در این ساعات کمبود خواب و کسالت به طور کامل جبران می شود. همچنین خواب بین ساعت 11 تا 12 ظهر نیز بسیار مفید و موثر است و علاوه بر تجدید قوا باعث تقویت حافظه هم می شود.می توانید برای زود خوابیدن عصر ها مقداری نرمش و ورزش کرده و از این طریق خودتان را خسته کنید.

 

2-تفریحات سالم داشته باشید.

از نمونه تفریخات سالم می توان به پیاده روی در پارکها، شنا، ورزش هایی مانند کوه نوردی و والیبال و فوتبال اشاره کرد. اگر زیاد طرفدار ورزش نیستید می توانید به تفریحات دیگری مانند گلکاری، باغبانی، نجاری، دیدن برنامه های مفید تلوزیون و یا خواندن کتاب و روزنامه اشاره کرد.

 

3-به مسافرت بروید.

هر چند وقت یکبار رفتن به مسافرت باعث از بین رفتن خستگی و کسالت و همینطور باعث نشاط روح و از بین رفتن یکنواختی زندگی می شود.

 

4-تنوع را وراد زندگی خودتان بکنید.

توجه داشته باشید که خستگی همیشه ناشی از کار زیاد نیست بلکه گاهی به خاطر عدم وجود تنوع هست. تنوع در کار باعث از بین رفتن خستگی و ازدیاد سعی و تلاش انسان می شود. برای مثال ولتر علاوه بر کار مخصوص خود که خواندن و نوشتن بود به خوبی می دانست برای افرادی که فعالیت ذهنی زیادی دارند بهترین راه برای رفع خستگی انجام فعالیت های بدنی است. برای همین مدتی از زمان خود را صرف تمرینات ورزشی و بخشی دیگر را صرف باغبانی می کرد.

 

5-رژیم غذایی درستی داشته باشید

بین هر نوبت غذایی خود بین 4 تا 5 ساعت فاصله بگذارید. شب ها چند ساعت قبل از خوابیدن شام بخورید و سعی کنید شامی سبک بخورید ولی در زمان صبخانه خوب بخورید زیرا صبحانه ی مفصل باعث افزایش انرژی شما در طول روی می شود. ضمناً میوه را هم حتماً در سفره ی صبحانه ی خود جا بدهید.

 

6-بهداشت را رعایت کنید.

به شدت توصیه می شود که در طول بیست و چهار ساعت دوبار مسواک بزنید یکبار شب قبل از خواب و بار دیگر صبح بعد از بیدار شدن. قابل ذکر است که به شدت از مسواک زدن بعد از خوردن غذا خودداری کنید. زیرا بعد از خوردن غذا دهان نوعی هورمون ضد عفونی کننده را در خود منتشر می کند که اگر در زمان انتشار این هورمون شما مسواک بزنید فرایند آن معکوس می شود به جای محافظت از دهان به آن آسیب می زند. پس به هیچ وجه تا نیم ساعت بعد از خوردن صبحانه مسواک نزنید به جایش تنها دهانتان را با آب بشورید. به جز مسواک استفاده از نخ دندان هم به شدت توصیه می شود زیرا با نخ دندان می توانید بخش هایی از دندان را که مسواک نتوانسته تمیز کند را تمیز کنید. از دیگر کار های که باعث افزایش انرژی می شود می توان به یک دوش آب سرد اشاره کرد که علاوه بر تمیز کردن بدن انرژی آن را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. اگر وقت دوش گرفتن ندارید شستن سر هم به تنهایی کفایت می کند.

 

7-از خدا کمک بخواهید.

قبل از انجام هر کاری چه درس خواندن، چه رفتن به سر کار، چه نوشتن اهدافتان سعی کنید نیت الهی در آن کارها را پیدا کنید و از خدا در این راه کمک بخواهید. باور داشته باشید که انرژی بی پایان در نزد خود اوست و تنها خداوند است که این انرژی را می تواند به شما بدهد تنها باید از او درخواست کنید و مطمئن باشید که جواب خداوند هیچ وقت نه نیست. حضرت علی می فرماید: ((بهترین وسیله گشایش کارها و موفقیت و راهنمای عقل ها و کمک جان ها، یاد خداست.))

 

 

 

به  کانال ما بپیوندید